Zielona szkoła w ośrodku wypoczynkowym Kaletka

Zielona szkoła to obecnie tradycja w większości placówek edukacyjnych. Zarówno w szkołach podstawowych jak i w liceach, co roku – wiosną i jesienią – uczniowie wraz z nauczycielami wybierają się na kilkudniowe wyjazdy, podczas których nie tylko bawią się i odpoczywają, ale również przyswajają wiedzę w mniej formalnej atmosferze. Położony na Pojezierzu Iławskim, będącym częścią Mazur, ośrodek wypoczynkowy Kaletka oferuje atrakcyjne warunki do takich wyjazdów. Mogąc gościć jednocześnie 70 osób, przy odpowiednio wczesnej rezerwacji, jesteśmy w stanie przyjąć nawet 2-3 klasy wraz z nauczycielami.

 

Posiadamy infrastrukturę sportową (boiska do gier zespołowych), sprzęt pływający i kąpielisko. Gościom udostępniamy również przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, w której mogą się odbywać gry i zabawy integracyjne, warsztaty, spotkania i wykłady.

 

Serwujemy zdrowe posiłki przygotowywane z lokalnych produktów w naszej kuchni.

Ze względu na piękno okolicznych lasów i bliskość jeziora, Kaletka jest doskonałym miejscem do prowadzenia wszelkiego rodzaju warsztatów geograficznych i przyrodniczych. Również zgłębianie zawiłości matematyki w cieniu drzew czy na brzegu jeziora, staje się tu przyjemnością. Po zajęciach edukacyjnych, można tu zorganizować rozgrywki sportowe, zwłaszcza koszykarskie, siatkarskie albo w tak popularną „nogę”. Chętni mogą wsiąść na rowery i wybrać się na wycieczkę po leśnych duktach. dni można się wykąpać w niezwykle czystym jeziorze Gil Wielki.

Odwiedza nas młodzież, także ze szkół i ośrodków integracyjnych, czego dowodem są rekomendacje, które otrzymaliśmy m.in. od Stowarzyszenia SPRON (Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych).

Wiemy, jak aktywna potrafi być młodzież, więc znając okoliczne atrakcje i uroki naszego ośrodka, bardzo chętnie pomożemy w przygotowaniu programu zielonej szkoły. Oprócz wsparcia przy organizacji rozgrywek sportowych, możemy doradzić, dokąd wybrać się na wycieczkę rowerową, pomóc urządzić piknik, podchody zakończone grillem lub ogniskiem z kiełbaskami, a nawet zaproponować lot prawdziwym balonem na ogrzane powietrze!

 

Kaletka jest położona na terenie nadleśnictwa Iława, w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Iłga, co ułatwia zorganizowanie wycieczek z ekspertami leśnikami, znającymi okoliczne lasy. Uroki przyrody i życie lokalnego ptactwa można też obserwować z pokładu naszej tratwy. Nie ma nic piękniejszego niż taka wyprawa o wschodzie słońca, gdy zwierzęta wykazują wyjątkową aktywność.

 

W razie gorszej pogody, na terenie ośrodka znajduje się świetlica. Można tu zagrać w gry planszowe, zorganizować projekcję filmu, małe przedstawienie teatralne, albo potańcówkę, która w ciepłe wieczory może się przenieść na drewniany taras, przetestowany wielokrotnie jako taneczny parkiet.

 

Noclegi w domkach 2-, 4-, 5- i 8-osobowych, wszystkie z łazienkami i prysznicem, z jednej strony zapewniają komfort i prywatność, a jednocześnie ich bliskość nie wpływa negatywnie na integralność grupy. Mimo, że niektóre domki w naszym ośrodku wypoczynkowym pamiętają czasy minionej epoki PRLu, to we wszystkich są nowe łóżka i materace.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowanie zielonej szkoły właśnie u nas, w otoczeniu ciszy i przyrody, gdzie zasięg telefonii komórkowej nie jest najlepszy, a bezprzewodowy Internet dostępny jedynie w świetlicy i stołówce, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością omówimy szczegóły i pomożemy w organizacji przyjazdu do nas.