English version ,Welcome to Kaletka,  peace and  nature, lakes region in Poland
Kalekta auf Deutsch,  Ilau, Polen

Zielona szkoła w ośrodku wypoczynkowym Kaletka

Zielona szkoła to obecnie tradycja w większości placówek edukacyjnych. Zarówno w szkołach podstawowych jak i w liceach, co roku – wiosną i jesienią – uczniowie wraz z nauczycielami wybierają się na kilkudniowe wyjazdy, podczas których nie tylko bawią się i odpoczywają, ale również przyswajają wiedzę w mniej formalnej atmosferze. Położony na Pojezierzu Iławskim, będącym częścią Mazur, ośrodek wypoczynkowy Kaletka oferuje atrakcyjne warunki do takich wyjazdów. Mogąc gościć jednocześnie 70 osób, przy odpowiednio wczesnej rezerwacji, jesteśmy w stanie przyjąć nawet 2-3 klasy wraz z nauczycielami.

 

Posiadamy infrastrukturę sportową (boiska do gier zespołowych), sprzęt pływający i kąpielisko. Gościom udostępniamy również przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, w której mogą się odbywać gry i zabawy integracyjne, warsztaty, spotkania i wykłady.

 

Serwujemy zdrowe posiłki przygotowywane z lokalnych produktów w naszej kuchni.

Ze względu na piękno okolicznych lasów i bliskość jeziora, Kaletka jest doskonałym miejscem do prowadzenia wszelkiego rodzaju warsztatów geograficznych i przyrodniczych. Również zgłębianie zawiłości matematyki w cieniu drzew czy na brzegu jeziora, staje się tu przyjemnością. Po zajęciach edukacyjnych, można tu zorganizować rozgrywki sportowe, zwłaszcza koszykarskie, siatkarskie albo w tak popularną „nogę”. Chętni mogą wsiąść na rowery i wybrać się na wycieczkę po leśnych duktach. dni można się wykąpać w niezwykle czystym jeziorze Gil Wielki.

Odwiedza nas młodzież, także ze szkół i ośrodków integracyjnych, czego dowodem są rekomendacje, które otrzymaliśmy m.in. od Stowarzyszenia SPRON (Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych).

Rekomedacja od Stowrzyszenia SPRON dla ośrodka wypoczynkowego Kaletka

Wiemy, jak aktywna potrafi być młodzież, więc znając okoliczne atrakcje i uroki naszego ośrodka, bardzo chętnie pomożemy w przygotowaniu programu zielonej szkoły. Oprócz wsparcia przy organizacji rozgrywek sportowych, możemy doradzić, dokąd wybrać się na wycieczkę rowerową, pomóc urządzić piknik, podchody zakończone grillem lub ogniskiem z kiełbaskami, a nawet zaproponować lot prawdziwym balonem na ogrzane powietrze!

 

Kaletka jest położona na terenie nadleśnictwa Iława, w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Iłga, co ułatwia zorganizowanie wycieczek z ekspertami leśnikami, znającymi okoliczne lasy. Uroki przyrody i życie lokalnego ptactwa można też obserwować z pokładu naszej tratwy. Nie ma nic piękniejszego niż taka wyprawa o wschodzie słońca, gdy zwierzęta wykazują wyjątkową aktywność.

 

W razie gorszej pogody, na terenie ośrodka znajduje się świetlica. Można tu zagrać w gry planszowe, zorganizować projekcję filmu, małe przedstawienie teatralne, albo potańcówkę, która w ciepłe wieczory może się przenieść na drewniany taras, przetestowany wielokrotnie jako taneczny parkiet.

 

Noclegi w domkach 2-, 4-, 5- i 8-osobowych, wszystkie z łazienkami i prysznicem, z jednej strony zapewniają komfort i prywatność, a jednocześnie ich bliskość nie wpływa negatywnie na integralność grupy. Mimo, że niektóre domki w naszym ośrodku wypoczynkowym pamiętają czasy minionej epoki PRLu, to we wszystkich są nowe łóżka i materace.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowanie zielonej szkoły właśnie u nas, w otoczeniu ciszy i przyrody, gdzie zasięg telefonii komórkowej nie jest najlepszy, a bezprzewodowy Internet dostępny jedynie w świetlicy i stołówce, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością omówimy szczegóły i pomożemy w organizacji przyjazdu do nas.

Wysoka Art School