top of page

Zielona szkoła w ośrodku wypoczynkowym Kaletka

Zielona szkoła to obecnie tradycja w większości placówek edukacyjnych. Zarówno w szkołach podstawowych jak i w liceach, jak co roku – także wiosną i jesienią 2024 roku – uczniowie wraz z nauczycielami wybierają się na kilkudniowe wyjazdy. Położony na Pojezierzu Iławskim, będącym częścią Mazur, ośrodek wypoczynkowy Kaletka oferuje atrakcyjne warunki dla uczestników zielonych szkół. Mogąc gościć jednocześnie 75 osób w nowych domkach, przy odpowiednio wczesnej rezerwacji, jesteśmy w stanie przyjąć nawet 2-3 klasy wraz z nauczycielami (maksymalnie 103 osób).

 

Posiadamy infrastrukturę sportową (boiska do gier zespołowych), sprzęt pływający i kąpielisko. Gościom udostępniamy również przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, w której mogą się odbywać gry i zabawy integracyjne, warsztaty, spotkania i wykłady.

 

Serwujemy zdrowe posiłki, przygotowywane w naszej kuchni, z lokalnych produktów.

Ze względu na piękno okolicznych lasów i bliskość jeziora, Kaletka jest doskonałym miejscem do prowadzenia wszelkiego rodzaju warsztatów geograficznych i przyrodniczych. Również zgłębianie zawiłości matematyki w cieniu drzew czy na brzegu jeziora, staje się tu przyjemnością. Po zajęciach edukacyjnych, można tu zorganizować rozgrywki sportowe, zwłaszcza koszykarskie, siatkarskie albo rozegrać na polanie mecz piłki nożnej. Chętni mogą wsiąść na rowery i wybrać się na wycieczkę po leśnych duktach. W ciepłe dni można się wykąpać w niezwykle czystym jeziorze Gil Wielki.

Odwiedza nas młodzież, także ze szkół i ośrodków integracyjnych, czego dowodem są rekomendacje, które otrzymaliśmy m.in. od Stowarzyszenia SPRON (Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych).

Rekomedacja od Stowrzyszenia SPRON dla ośrodka wypoczynkowego Kaletka

Wiemy, jak aktywna potrafi być młodzież, więc znając okoliczne atrakcje i uroki naszego ośrodka, bardzo chętnie pomożemy w przygotowaniu programu zielonej szkoły. Oprócz wsparcia przy organizacji rozgrywek sportowych, możemy doradzić, dokąd wybrać się na wycieczkę, pomóc urządzić piknik, podchody zakończone grillem lub ogniskiem z kiełbaskami, a nawet zaproponować lot prawdziwym balonem na ogrzane powietrze!

 

Kaletka jest położona na terenie nadleśnictwa Iława, w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Iłga, co ułatwia zorganizowanie wycieczek z leśnikami znającymi okoliczne lasy. Uroki przyrody i życie lokalnego ptactwa można też obserwować z pokładu naszej tratwy. Nie ma nic piękniejszego niż taka wyprawa o wschodzie słońca, gdy zwierzęta wykazują wyjątkową aktywność.

 

W deszczowe dni, w świetlicy można zagrać w gry planszowe, zorganizować projekcję filmu, małe przedstawienie teatralne, albo potańcówkę, która w ciepłe wieczory może się przenieść na drewniany taras, przetestowany wielokrotnie jako taneczny parkiet.

 

Noclegi w domkach 2-, 4-, 5- i  7-osobowych, wszystkie z łazienkami i prysznicem, zapewniają komfort i prywatność. I choć jeszcze 6 z 23 domków z w naszym ośrodku wypoczynkowym pamięta czasy minionej epoki PRL, to we wszystkich są nowe łóżka i materace.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem zielonej szkoły właśnie u nas, w otoczeniu ciszy i przyrody, gdzie zasięg telefonii komórkowej nie jest najlepszy, a bezprzewodowy internet dostępny jedynie w świetlicy - zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością omówimy szczegóły i pomożemy w organizacji przyjazdu do nas.

Zielona szkoła na Mazurach, Kaletka
ośrodek na zieloną szkołę
bottom of page